جمعه, 02 فروردين 1398
Qiet

 

 

 

وزیر علوم در نشست روسای دانشگاه های قوچان در هفته دولت: دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور ساماندهی می شوند

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هفتمین روز از هفته دولت، در حاشیه مراسم افتتاح دانشکده فنی و مهندسی و کلنگ زنی سلف سرویس دانشگاه صنعتی قوچان در جمع مدیران و رؤسای دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی این شهرستان گفت: دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور در شهرهای مختلف ساماندهی می شوند.

 

vazir

 

 

به گزارش  روابط عمومی ، در این نشست دکتر غلامی با بیان اینکه در کشور ۲ هزار و ۸۵۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی فعال بود که در حال حاضر به ۲ هزار و ۳۰۰ مرکز رسیده و این مراکز در حال ساماندهی و تجمیع هستند، اظهار داشت: در این راستا به دنبال افزایش کیفیت واحدهای دانشگاهی هستیم و دانشگاه های اصلی در استان ها باید به واحدهای کوچک تر برای افزایش کیفیت کمک کنند. همچنین ایجاد دانشکده و دانشگاه برای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های اجرایی ممنوع است و پژوهشکده‌های وابسته نیز مجاز به‌پذیرش دانشجو نیستند.
وزیر علوم گفت: در راستای ماموریت گرا شدن دانشگاه ها باید برنامه ۵ ساله هر واحد دانشگاهی به تصویب هیئت امنای آن مجموعه برسد که تاکنون بیشتر دانشگاه های کشور این مهم را به انجام رسانده اند.
وی در ادامه با اشاره به بازنگری در برخی سرفصل ها و رشته های دانشگاهی تصریح کرد: تاکنون صدها عنوان درسی در وزارت علوم بازنگری شده و برخی دوره های دانشگاهی نیز به دلیل عدم کاربردی بودن متوقف شده است.
دکتر غلامی تاکید کرد: همکاری وزارت علوم به منظور حل مشکلات اجتماعی با وزارت کشور در حال انجام است و پایان نامه های دانشجویی به سمت حل مشکلات اجتماعی هدایت می شوند تا برخی از گره ها با همکاری دانشگاه ها باز شوند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: علاوه بر این توافق نامه هایی نیز با سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نفت و صنایع دفاعی به امضا رسیده تا از ظرفیت دانشگاه ها برای پیشبرد اقدامات این نهادها استفاده شود.
دکترغلامی گفت: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه در برنامه وزارت علوم قرار دارد و ایجاد فرصت مطالعاتی برای استادان و دانش آموختگان مقطع دکترا دربخش صنعت با وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد توافق قرار گرفته است.

 

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

 

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد

    کد پستی : 67335-94771

     تلفن : شماره داخلی+ 05147017

    فکس :  47343001-051

    ایمیل : info{at}qiet.ac.ir