یکشنبه, 18 خرداد 1399
Qiet

 

 

 

مراسم یادبود و بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد

مراسم یادبود و بزرگداشت سردار سپهبد "شهید حاج قاسم سلیمانی" در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، این مراسم با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر بهشتی، حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر عقیل فرزانه مسئول محترم نهاد رهبری و معاونین محترم ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بسیج دانشجویی برگزار شد، سرهنگ زرقانی فرمانده محترم سپاه ناحیه قوچان، علی زیرک ریاست محترم شورای شهر قوچان، جمعی دیگر از مسئولین شهری و اساتید فرهیخته، کارکنان محترم و دانشجویان عزیز نیز حضور داشتند.

در این مراسم آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان نیز به سخنرانی پرداخت که در این مراسم گفت: شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را خدمت تمامی حاضران و اعضای محترم هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان تسلیت عرض می نمایم.

شهید قاسم سلیمانی نمونه واقعی یک انسان ولایت مدار بود که تمامی مردم کشورنسبت به ایشان ارادت خاصی داشتند و این مهم را در مراسم تشییع ایشان دیدیم.

در ادامه این جلسه سرهنگ زرقانی نیز با تسلیت شهادت این سردار اسلام گفت: شهید قاسم سلیمانی انسانی ولایتمدار بود و تا آخرین لحظه عمرش نسبت به ولایت وفادار ماند.

وی در ادامه گفت: شهید قاسم سلیمانی به عنوان کسی که نابودی داعش را رقم زد امروز در میان خیل عظیم جمعیت تشییع شد و شما دیدید که چه جمعیتی برای تشییع این شهید رهسپار شده بودند و این یعنی سعادتی که خداوند به ایشان داده است.

در ادامه این جلسه نیز آقای سید رضا موسوی از سپاه امام رضا (ع) نیز به سخنرانی پرداخت و گفت: امثال حاج قاسم سلیمانی ها سرنوشتی جز این نباید برایشان داشت و اگر سرنوشتی جز شهادت برای امثال قاسم سلیمانی تصور کنیم به آنها خیانت کرده ایم.

وی در ادامه گفت: چه سعادتی بالاتر از این که پیکر کسی در تمامی حرم های معصومین تشییع شود و این شان کمی نیست که نصیب سردار شهید سلیمانی و همرزمانش شد.

وی در ادامه گفت: امثال شهید سلیمانی دستشان با شهادت از این دنیا کوتاه نمی شود بلکه تاثیر آن ها بیشتر می شود.

موسوی در ادامه با اشاره به اینکه این رفتار آمریکا از روی قدرتش نیست بلکه از روی ضعف است، تصریح کرد: نکته بعدی این است که آمریکا احمقانه ترین تصمیم خود را در تاریخ حیاتش گرفت و آن شهید کردن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود و آمریکا این را نمی داند که چه جهنمی را برای خودش رقم زد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری اخیرا اعلام کرده اند که دشمنان ایران رو به افول هستند و نفس های آخرشان را می شکند که اتفاقا بخشی از نظریه پردازان که خیلی از آن ها آمریکایی هستند این نظریه را تایید کردند و ده سال است که کتاب و مقاله جهان پس از آمریکایی می نویسند و این فقط حرف ایران و ما نیست.

سید رضا موسوی در ادامه این جلسه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی ایران 40 سال و 20 سال قبل نیست، گفت: مسئولان نظامی کشور هم اعلام کردند که آمریکا اگر کار احمقانه دیگری بکند بدانند که مقام معظم رهبری و مسئولان نظامی ایران گفته اند در عرض چند دقیقه حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.

موسوی در پایان تاکید کرد: روزی که دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند باز هم مسیر با قدرت پیش رفت و تعطیل نشد و با ترور شهید سلیمانی باز هم خللی در این مسیر مربوطه ایجاد نخواهد شد.

در انتهای این مراسم حاضران با ذکر مصیبت به عزاداری پرداختند و بسیج دانشجویی نیز بیانیه ای را خواند.

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد     کد پستی : 67335-94771

          تلفن : شماره داخلی+ 05147017    فکس :  47343001-051     ایمیل : info{at}qiet.ac.ir