با ارسال نامه ای از سوی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها مؤسسات آموزش عالی؛

فراخوان دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید اعلام شد

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۱:۰۰ کد : ۳۷۶ اطلاعیه ها اخبار دانشجویی و فرهنگی
تعداد بازدید:۲۹۱

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ارسال نامه ای به معاونان فرهنگی و اجتماعی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمد هادی عسکری در این نامه با اشاره به ضرورت شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای جوان در عرصه تولید فیلم کوتاه و عکس، این جشنواره را حائز اهمیت بر شمرد و افزود: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس امید فرصتی برای بروز استعدادهای جوان در این عرصه است.
وی در بخش دیگری از این نامه خاطرنشان کرد: ترغیب فعالان عرصه فیلم و عکس در دانشگاه ها به تولید آثار فاخر هنری در موضوعات اجتماعی به ویژه موضوع اعتیاد از اهداف این رویداد به شمار می رود.
دهمین بین المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید در ۳ رشته فیلم کوتاه، عکس و فیلم نامه برگزار می شود.
در بخش فیلم کوتاه این جشنواره فیلم های مستند، تحربی، داستانی و انیمیشن رقابت می کنند.
همچنین در بخش عکس، شرکت کنندگان در قالب عکس های هنری و اجتماعی وارد عرصه رقابت می شوند.
بر اساس این فراخوان،  موضوعات جشنواره علاوه بر موضوع آزاد عبارتند از: اعتیاد و آسیب های اجتماعی، جهان علیه خشونت و افراطی‌گری، تهران، پایتخت ایران می باشد.
علاقمندان می توانند جهت شرکت در جشنواره و یا کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت حداکثر تا ۱۲ خرداد ماه به وب سایت جشنواره به نشانی http://omidfestival.ir مراجعه نمایند
قرار است این دوره از جشنواره طی روزهای ۲۵ لغایت ۲۷ تیرماه در تهران برگزار شود.