مراسم تقدیر از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد

۰۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۴ کد : ۱۳۹۶ اخبار دانشگاه اخبار پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۱۰۵
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، مراسم تقدیر از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قوچان برگزار گردید. این مراسم به همت معاونت آموزشی و پژوهشی و به مناسبت هفته پژوهش در سالن سمینار این دانشگاه برگزار شد.
مراسم تقدیر از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، مراسم تقدیر از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قوچان برگزار گردید.
این مراسم به همت معاونت آموزشی و پژوهشی و به مناسبت هفته پژوهش در سالن سمینار این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم آقای دکتر مجید مهدویان ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان، آقای حجت الاسلام و المسلمین سید حسن سیدی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای محترم هیات رئیسه و جمعی از مدیران و اساتید فرهیخته این دانشگاه حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم آقای دکتر مجید مهدویان ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین گرامیداشت هفته پژوهش گفت: برنامه ای که در آن هستیم به مناسبت هفته پژوهش می باشد و هر ساله این مراسم برگزار می گردد. خوشبختانه فضای امسال با سال های گذشته متفاوت است چرا که خبرها و موفقیت های خوبی را داشتیم.

وی ادامه داد: همانطور که مستحضر هستید سه نفر از اساتید ما جز یک درصد پژوهشگر برتر قرار گرفتند که جای بسی خوشحالی است و به این عزیزان آقایان دکتر کریمی مله، دکتر فرهادی نیا و دکتر سردار آبادی تبریک عرض می نماییم.

همچنین آقای دکتر کریمی مله برای پنجمین سال پیاپی موفق شدند در لیست یک دهم درصد پژوهشگران و دانشمندان برتر دنیا قرار بگیرند که از ایران فقط 14 نفر در این لیست قرار داشتند و جا دارد این افتخار بزرگ را نیز به خانواده دانشگاه صنعتی قوچان و آقای دکتر کریمی مله تبریک عرض می نماییم.

آقای دکتر مجید مهدویان ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان در ادامه افزود: در هفته گذشته نیز در دانشگاه شهید بهشتی مراسمی تحت عنوان تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور برگزار شد که آقای دکتر مالکی به عنوان فناور برتر کشور انتخاب شدند که این مهم را نیز به ایشان و همکاران محترم تبریک عرض می نمایم.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاق های خوب نشات گرفته از تلاش و فعالیت های شبانه روزی همه عزیزان می باشد که جا دارد از همه بزرگواران و همکاران به خصوص حوزه آموزشی و پژوهشی آقایان دکتر نجاتی و دکتر عنبر سوز مدیریت محترم پژوهش تقدیر و تشکر نمایم.

دکتر مهدویان در ادامه افزود: یکی دیگر از اتفاق های خوبی که شاهد آن بودیم، قرار گرفتن دانشگاه صنعتی قوچان بین ۱۰ دانشگاه برتر صنعتی کشور در زمینه فناوری و نوآوری بود که این مهم نیز نشان از تلاش و همت بالای همکاران دارد که تقدیر و تشکر میکنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش استان نیز از دانشگاه صنعتی قوچان یک طرح داشتیم که جزء طرح های برگزیده بود و رونمایی شد که در اختتامیه نیز از ایشان تقدیر به عمل آمد مربوط به آقای دکتر صدرنیا بود و جا دارد ضمن تشکر از ایشان این مورد را نیز تبریک عرض نماییم.

دکتر مجید مهدویان در ادامه افزود: علی رغم محدودیت های موجود طرحی را داشتیم که حوزه پژوهش در حال انجام است که با همین منابع موجود بتوانیم تحولی را ایجاد کنیم و سرانه فضاهای پژوهشی را افزایش دهیم و البته طرح بهتری که وجود دارد توسعه فضاهای پژوهشی با ایجاد مرکز رشد و فناوری می باشد که در سال های آینده رقم خواهد خورد و مقدمات آن در دست اقدام است.

در ادامه این جلسه آقای دکتر نجاتی معاونت محترم آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان گفت: جا دارد ابتدا بابت فعالیت های انجام شده پژوهشی در یکسال گذشته تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: پژوهش یک امر مستمر می باشد و اگر با 6 ماه پژوهش نکنیم در اصل یکسال را از دست داده ایم و اگر یکسال را از دست دهیم ممکن است چند سال را از دست دهیم به همین دلیل بهتر است تا فرصت ها را از دست ندهیم.

معاون آموزشی و پژوهشی در ادامه خاطرنشان کرد: بحث جهش علمی مورد تاکید وزیر محترم علوم می باشد و این جهش علمی که ما در دو دهه گذشته در جهان داشته ایم نباید از دست برود.

دکتر نجاتی در ادامه با اشاره به اینکه 20 درصد میزان تشویقی برای مقالات اضافه شده است خاطرنشان کرد: تشویق مقالات اسما تشویقی است ولی یک هدیه می باشد در صورتی که می دانیم اگر تشویقی در نظر داشته باشیم باید 4 یا 5 برابر میزان فعلی باشد.

در ادامه جلسه آقای دکتر عنبرسوز مدیر محترم پژوهشی گزارشی از فعالیت های یکساله این حوزه ارائه نمود و در ادامه به توضیحاتی در خصوص این مراسم و نحوه انتخاب پژوهشگران برتر دانشگاه پرداخت.

در ادامه از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قوچان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

پژوهشگران برتر گروه مهندسی عمران:

1- دکترمحمدحسین قدیری راد 2- دکتر مجید کاظمی 3- دکتر علی فرودی

 

پژوهشگران برتر گروه مهندسی برق:

1- دکتر جواد مدرسی 2- دکتر هانی رئوف شیبانی 3- دکتر حامد جعفرزاده

پژوهشگران برتر گروه مهندسی شیمی و انرژی:

1- دکتر حسن کریمی مله و دکتر محمد سردار آبادی 2- دکتر بهاره تنهایی 3- دکتر حسین بیکی

توضیح: با توجه به اینکه نفر اول و دوم از دو گروه متفاوت بوده اند هر دو پژوهشگر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

پژوهشگران برتر گروه مهندسی مکانیک و صنایع:

1- دکتر مرتضی عنبرسوز  2- دکتر سید محمد جوادی 3- دکتر سروش صفرزاده

پژوهشگران برتر گروه مهندسی کامپیوتر:

1- دکتر مهدی چم پور 2- دکتر ملیحه جاویدی 3- دکتر سید حسین غفاریان

نفرات برتر دانشگاه:

پژوهشگر برتر دانشگاه:

1- دکتر حسن کریمی مله

فناور برتر دانشگاه:

دکتر ستار مالکی

پژوهشگر برتر مدعو:

دکتر فاطمه کریمی