امام جمعه معزز و نماینده محترم شهرستان در دانشگاه صنعتی قوچان حضور یافتند

۱۹ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۲ کد : ۱۹۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۷
جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر دستجردی امام جمعه معزز و جناب آقای آذری نماینده محترم مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلایم، در دانشگاه صنعتی قوچان حضور یافتند.
امام جمعه معزز و نماینده محترم شهرستان در دانشگاه صنعتی قوچان حضور یافتند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، جلسه ای با حضور جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر دستجردی امام جمعه معزز و جناب آقای آذری نماینده محترم مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار گردید.

در این جلسه که با عنوان بررسی مشکلات و راهکارهای ارتباط دانشگاه با صنعت به ویژه در شهرستان قوچان برگزار شد، جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان، اعضای محترم هیئت رئیسه و مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همچنین تعدادی از مدیران و اساتید هیئت علمی این دانشگاه نیز حضور داشتند و تعدادی از اساتید نیز به صورت غیر حضوری و از طریق وبینار در این جلسه شرکت کردند.

در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان گفت: همکاران ما در دانشگاه صنعتی قوچان در دیگر شهرها و سطح ملی فعالیت ها و پروژه های بسیار خوبی را انجام داده اند و در حال انجام هستند اما مهمترین نکته این است که بتوانیم در سطح شهرستان قوچان، نقش پررنگ دانشگاه را نشان دهیم.

وی در ادامه افزود: قطعا مشکلات زیاد است اما می توانیم با کمک مجموعه شهرستان و همدلی گام های بزرگی را برداریم.

در ادامه این جلسه نیز تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی قوچان در خصوص پروژه ها، فعالیت ها و توانایی های اساتید این دانشگاه مطالبی را ارائه کردند و اعلام آمادگی خود را جهت همکاری با مجموعه شهرستان در بخش های مختلف به خصوص صنعت شهرستان اعلام نمودند.

در ادامه این جلسه نیز امام جمعه محترم شهرستان گفت: از اینکه این جلسه برگزار شده است بسیار خوشحالیم و بابت برگزاری این جلسه تقدیر و تشکر می نمایم.

وی در ادامه افزود: بنده در این مدت که در قوچان بوده ام معتقدم صنعت و دانشگاه خیلی با هم در ارتباط نبوده اند و امیدواریم در ادامه حلقه بسیار محکمی را بین دانشگاه و صنعت ایجاد کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم همه ما دست به دست هم بدهیم و شرایط شهرستان را در همه قسمت ها ارتقاء بخشیم و قوچانی با پتانسیل های بزرگ با کمک همه عزیزان داشته باشیم و به قله های پیشرفت برسیم.

در ادامه این جلسه نیز جناب آقای برتری به عنوان نماینده صنعت گفت: صنعت و دانشگاه ادعاهای خاص و درست و به جای خود را دارند و باید از توانایی ها استفاده نمود و به نتیجه مثبت رسید.

وی ادامه داد: بنده پیشنهاد می دهم اساتید مرتبط با صنعت بیایند و کلاس های آموزشی را تشکیل دهند و بنده هم قول می دهم که مدیران فنی ما در این کلاس ها شرکت کنند و بتوانیم بهره لازم را ببریم.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نتیجه مثبت باید فکر کنیم و بعد از آن تصمیم و عمل هم داشته باشیم.

در ادامه این جلسه نیز جناب آقای آذری نماینده محترم مردم شهرستان های قوچان و فاروج نیز گفت: از اینکه در این جلسه حضور دارم بسیار خوشحالم و لذت می برم و معتقدم این جلسات بسیار خوب است ولی باید این جلسات خروجی هم داشته باشد و به نوعی تئوری ها، کاربردی شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات کشور ما جدایی محسوس بین تئوری، پژوهش و کاربرد می باشد.

نماینده شهرستان در ادامه افزود: ما به این نتیجه رسیده ایم که باید علم، پژوهش، تئوری و کاربرد کنار هم قرار گیرند تا توسعه برای کشور اتفاق بیافتد و اگر این موارد به هم متصل نمی شود مشکل از سبک های مدیریت کاربردی و تئوری است.

ما برای سبک های مدیریتی خود در شهرستان قوچان می توانیم مدل سازی انجام دهیم و بر اساس جمعیت و محیط قوچان و همچنین داشته های صنعتی قوچان این مدل سازی را تهیه کنیم.

جناب آقای آذری در ادامه خاطر نشان کرد: ما پای کار هستیم و معتقدم این افرادی که در جلسه تشریف دارند می توانند قوچان را متحول کنند و ما نیز از تفکرات شما اساتید استفاده خواهیم برد.

نماینده شهرستان در ادامه افزود: برای اینکه این جلسه خروجی داشته باشد باید بگوییم که ما واقعا در بخش توسعه شهرستان مشکل داریم و ما باید در اولین قدم باید طرحی را برای توسعه فرهنگی شهرستان تعریف کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در بهره بردن از پروژه ها و طرح ها، مشکلات و موانع اداری می باشد که باید رفع شود.

 

 

 

 

 

کلید واژه ها: امام جمعه قوچان نماینده قوچان نماینده مردم قوچان در مجلس علی آذری دانشگاه صنعتی قوچان