به صورت غیر حضوری و وبینار برگزار گردید؛

جلسه آئین ورودی نودانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۳ کد : ۲۰۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۲
جلسه آئین ورودی نودانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان

آئین ورودی نودانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی قوچان برگزار گردید، جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان، اعضای محترم هیئت رئیسه و تعدادی از مدیران و اساتید این دانشگاه حضور داشتند.

این جلسه به صورت آنلاین و از طریق وبینار و صفحه اینستاگرام دانشگاه صنعتی قوچان نیز در حال پخش بود و تعداد زیادی از دانشجویان به صورت آنلاین این مراسم را مشاهده می کردند.

در ابتدای این جلسه، جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان،  ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید این دانشگاه گفت: خیلی خوشحال هستم علی رغم محدودیت های موجود به صورت مجازی در خدمت دانشجویان جدید دانشگاه صنعتی قوچان هستیم.

وی افزود: ابتدا جا دارد موفقیت شما عزیزان در این مرحله از زندگی و قبولی در یک دانشگاه دولتی موفق و نوپا را تبریک عرض نمایم.

دکتر بهشتی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهمی که باید بگویم این است که دو تصور ناصحیح که بین دانشجویان وجود دارد.

معمولا در خانواده ها و در جامعه این تصور ناصحیح اگر به خوبی بیان نشود، هیچ وقت مشکلات مختلق و به خصوص بیکاری حل نخواهد شد.

وی ادامه داد: شما موفقیت بزرگی کسب کرده اید و این نشان می دهد که توانمند هستید و در رقابت با دوستان خود پیروز شده اید اما نکته مهم اینجاست که قبولی در دانشگاه را نقطه عطف بدانید ولی موفقیت نهایی ندانید.

شما چهار سال فرصت دارید تا از امکانات این دانشگاه استفاده نمایید تا به موفقیت های بیشتر برسید.

ریاست دانشگاه صنعتی قوچان ادامه داد: تصور ناصحیح دوم به خصوص کسانی که در رشته مهندسی قبول می شوند این است که به فکر شغل های دولتی هستند.

وی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی قوچان قدمت خیلی زیادی ندارد اما مسیر پیشرفت آن طوری است که سال به سال کیفیت این دانشگاه بهتر می شود.

ریاست دانشگاه صنعتی قوچان افزود: هنوز راه زیادی داریم تا این دانشگاه به دانشگاه بهتری تبدیل شود و با دانشگاه های بزرگ کشور هنوز فاصله داریم، اما تا به اینجا هم اساتید بسیار توانمندی را در این دانشگاه داریم و این اساتید در سطح ملی و بین المللی موفقیت های زیادی را کسب کرده اند، به طوری که سه سال پیاپی می باشد که در بین دانشمندان برتر جهان عضو هیئت علمی داریم.

وقتی در کل لیست 4 هزار نفری ایران 12 نفر انتخاب می شوند و از این 12 نفر تعداد 2 نفر از اساتید ما در این لیست حضور دارند، این خود نشان دهنده آن است که ما عزیزان وارد دانشگاه خوبی شده اید.

جناب آقای دکتر بهشتی در ادامه افزود: در بحث فعالیت اساتید در حوزه های کاربردی در جامعه نیز باید بگویم که اساتید ما در شرکت های بسیار موفقی مثل شرکت های دانش بنیان و شرکت های تولیدی بسیار خوب در سطح استان در بیرون فعالیت دارند.

قطعا اگر شرایط فراهم شود و شما در این دانشگاه حضور داشته باشید، خواهید دید که اساتیدی داریم که در تولید محصولات دانش بنیان بسیار موفق هستند و دانشجویان زیادی داریم که به وسیله همین اساتید وارد بازار کار شده اند و به موفقیت رسیده اند.

ریاست محترم دانشگاه در ادامه افزود: در بحث بعدی باید بگوییم که دانشگاه یکسری امکانات استانداری را دارد و اساتید خیلی خوبی نیز داریم و قطعا دانشگاه این امکانات و فضاهای مناسب را در اختیار شما قرار خواهد داد تا بتوانید از این امکانات استفاده درست و بهینه داشته باشید و اطمینان داریم کهدر چهار سال آینده دانشجویانی خواهیم داشت که به آنها افتخار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خیلی از این اساتید در دانشگاه های بسیار معتبر تحصیل کرده اند و در آینده قطعا برای شما توضیح خواهند داد که 90 درصد راه به خود شما بستگی دارد.

جناب آقای دکتر بهشتی در ادامه خاطرنشان داد: کالج دانشگاه را افتتاح و راه اندازی کرده ایم تا در کنار کلاس های درسی دوره های مختلف برگزار کنیم تا بتوانید مهارت هایی را کسب کنید که کمک حال شما باشد.

وی در ادامه گفت:. بنده امیدوارم در پایان این دوره خاص که ویروس کرونا محدودیت ایجاد کرده است باز هم بتوانیم در جلسه ای ویژه تر در خدمت شما باشیم و از اساتید موفق دعوت خواهیم کرد و شما نیز از امکانات دانشگاه بازدید خواهید کرد.

مطمئن هستم که اگر کسی بخواهد در این دانشگاه موفق باشد تمام امکانات و شرایط فراهم می باشد چرا که بوده اند دانشجویانی که در رقابت با دانشجویان دانشگاه های بزرگ کشور موفق بوده اند و دارای مقام های بسیار خوبی هستند.

جناب آقای دکتر بهشتی در در پایان گفت: برای شما و خانواده محترمتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و خوشحالم که شما را در جمع خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی قوچان می بینم.

در ادامه این جلسه جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر عقیل فرزانه مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی قوچان نیز گفت: بسیار خرسند و خوشحالم که دقایقی در خدمت شما دانشجویان نو ورود هستم و از سمتی ناراحت و متاسف هستم که به خاطر بیماری کووید 19 شرایط طوری نیست که به صورت حضوری از دانشجویان عزیز استقبال کتیم.

وی افزود: بسیار کوتاه مواردی که بر حسب تجربه لازم می دانم خدمت دانشجویان عرض کنم را عرض خواهم کرد: اولین مرحله که فکر میکنم برای دانشجویان بسیار مهم است برنامه ریزی است چرا که انسانی که هدف و برنامه  و برنامه ریزی ندارد هر روز در حال شروع بی پایان است و در آینده نیز باید برای انسانی که برنامه ریزی دارند کار کند.

وی خاطرنشان کرد: دومین مهارت، مهارت مثبت اندیشی است چرا که در این دوره دانشجویی دو گونه می شود فکر کرد.

در یک حالت می شود اینگونه فکر کرد که من نمی توانم، مشکلات زیاد و شرایط سخت است ولی در شرایطی نیز می شود مثبت فکر کرد، اینکه چند هزار نفر به دنبال این فرصت بودند و نتوانستند دانشجو شود و من به این موفقیت رسیده ام و برای آینده نیز می خواهم موفق بوده و فردی مثبت برای جامعه باشم.

مهارت بعدی، مهارت بندگی و رنگ الهی گرفتن است. اگر بنده امروز تصورم این باشد که نمره ای که از دوستم و استادم می گیرم از نمره خداوند بالاتر است بدانیم که راه را گم کرده ایم.

اگر امروز برای رضایت فلان کس و دوستانم هر کاری کردم و برای رضایت خداوند کاری نکردم بدانید که مسیر را اشتباه رفته اید.

انسانی که رنگ الهی به خود گرفته است، همیشه خدا رو در کنار خود می بیند و می داند که به یک منبع نامحدود قدرت وصل است و ایمان داشته باشید که قدرت الهی در کنار شما می باشد و هیچ مشکلی نمی تواند شما را از پای در آورد.

وی در پایان گفت: تقاضا داریم دانشجویان صرفا دوره دانشجویی را به درس محدود نکنند هر چند الویت اول درس است ولی گاهی اوقات یکسری فعالیت های فرادرسی آینده و زندگی انسان را تغییر می دهد.

اگر کسانی در بین شما دانشجویان وجود دارند که در قسمت های مختلف و تشکل ها همچون، فرهنگی، هنری و ادبی می توانند دانشگاه را یاری کنند، حتما در گروه ها و تشکل های مربوطه عضو شوند و دانشگاه را در این مسیر یاری نمایند.

در پایان برای شما دانشجویان و خانواده های محترمتان آرزوی صحت، سلامتی و موفقیت دارم و از خداوند متعال خواستاریم  به زودی زود این بلایا و خاصه بیماری کرونا را از سر بشریت رفع گردد و ما را هم مشمول دعای امام زمان (عج) قرار بدهد.

در ادامه این مراسم دکتر سلیمی پور مدیر آموزشی دانشگاه صنعتی قوچان نیز ضمن خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه در خصوص موارد آموزشی نکاتی را ارائه نمودند.

در پایان این مراسم نیز به سه نفر از دانشجویان نو ورود دانشگاه صنعتی قوچان که در جلسه حضور داشتند، جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

کلید واژه ها: آئین ورودی نودانشجویان