به میزبانی دانشگاه صنعتی قوچان و در دور روز

دهمین سمینارملی شیمی و محیط زیست ایران ( وبینار) برگزار گردید

تعداد بازدید:۹۶۹
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، دهمین سمینارملی شیمی و محیط زیست ایران ( وبینار) به میزبانی دانشگاه صنعتی قوچان و در دور روز برگزار گردید. در این سمینار ملی جناب آقای دکتر بهشتی به عنوان ریاست سمینار و ریاست دانشگاه صنعتی قوچان گفت: افتخار بزرگی می باشد که این سمینار در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار می گردد و موضوع سمینار نیز بسیار حائز اهمیت است.
دهمین سمینارملی شیمی و محیط زیست ایران ( وبینار) برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، دهمین سمینارملی شیمی و محیط زیست ایران ( وبینار) به میزبانی دانشگاه صنعتی قوچان و در دور روز برگزار گردید.

در این سمینار ملی جناب آقای دکتر بهشتی به عنوان ریاست سمینار و ریاست دانشگاه صنعتی قوچان گفت: افتخار بزرگی می باشد که این سمینار در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار می گردد و موضوع سمینار نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: جوامع پیشرفت را مدیون دانشگاه ها هستند، البته در کنار این پیشرفت ها آثار مخربی نیز توسط تکنولوژی بر روی محیط زیست وجود دارد که اگر همزمان این ایرادات بررسی نشود، تکنولوژی علاوه بر اینکه نمی تواند مفید باشد حتی زیان بار خواهد بود.

ریاست این سیمنار ملی در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که مستحضر هستید در کشور صنایع مختلفی فعالیت می کنند و از سویی کشور ایران دارای منبع طبیعی بسیاری می باشد که با علوم شیمی و مهندسی شیمی ارتباط دارد و این منابع طبیعی بعد از استفاده می تواند آثار بسیار زیان باری داشته باشد که وظیفه دانشگاه ها این است که آثار مخرب را کاهش دهد.

وی ادامه داد: ما در کشوری زندگی می کنیم که به عنوان یک کشور دارای توسعه است و در کنار آن دارای بحران های زیادی می باشد و برگزاری چنین سمینارهایی می تواند مفید واقع شود و برگزاری این سمینار ها زمانی مفیدتر خواهد بود که صنایع نیز مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: امروزه صنعتی شدن مشکلاتی را ایجاد می کند که اگر یک مورد را نام ببریم، می توانیم به ایجاد فاضلاب های صنعتی اشاره کنیم که اگر کنترل نشوند، می تواند هر سه مورد آب، خاک و هوا را تخریب کند.

دکتر بهشتی ادامه داد: انتظار از جامعه دانشگاهی می باشد که این مشکلات را ببیند و از همان ابتدا راه حل هایی برای رفع این مشکلات پیش بینی کند تا از پیامدهای بیشتر جلوگیری گردد.

دکتر بهشتی در پایان گفت: امید است همت شود و در صنایع و دانشگاه ها که این روزها در حال شکل گیری می باشند کمتر شاهد مشکلات زیست محیطی باشیم

در ادامه این سمنیار دکتر طاهره روحانی بسطامی به عنوان دبیر علمی این سمینار گفت: از تمامی شرکت کنندگان در سراسر کشور که در این سمینار شرکت کردند تقدیر و تشکر می نمایم.

وی ادامه داد: گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی قوچان این افتخار را دارد که میزبان این سمینار باشد و امیدواریم با قطع شدن زنجیره کرونا افتخار برگزاری حضوری را داشته باشیم.

وی ادامه داد: این سمنیار ملی با عنوان دهمین سمینارملی شیمی و محیط زیست ایران ( وبینار)، با همراهی و مساعدت دانشگاه صنعتی قوچان به عنوان برترین دانشگاه صنعتی شمال شرق کشور و با حمایت و مشارکت انجمن شیمی ایران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار گردید و هدف از برگزاری این سمینار آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی اساتید و پژوهشگران در کشور می باشد.

دکتر مهدویان دبیر اجرایی این سمنیار نیز در خصوص برگزاری سمنیار گفت: این سمینار در دو روز برگزار گردید که هشت سخنرانی کلیدی در زمینه محیط زیست توسط اساتید سرشناس داخلی و خارجی داشت.

وی ادامه داد: تعداد مقالاتی که در این سمینار ارائه شد 15 مقاله بود و 196 پوستر نیز در این سمینار دریافت شده بود که در پنل مجازی برای پژوهشگران سراسر کشور ارایه گردید.

دکتر مهدویان در ادامه خاطرنشان کرد: در مراسم افتتاحیه این سمینار مدیرکل سازمان محیط زیست خراسان رضوی و ریاست محیط زیست شهرستان قوچان نیز حضور داشتند./ پایان خبر