جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قوچان از شهرک صنعتی مجموعه سازی طوس بازدید به عمل آوردند

۲۱ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۴ کد : ۶۷۰ اخبار دانشگاه اخبار پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۴۹
به همت گروه کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه صنعتی قوچان، جمعی از اعضای هیات علمی این دانشگاه از شهرک صنعتی مجموعه سازی طوس بازدید به عمل آوردند.
جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قوچان از شهرک صنعتی مجموعه سازی طوس بازدید به عمل آوردند

به همت گروه کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه صنعتی قوچان، جمعی از اعضای هیات علمی این دانشگاه از شهرک صنعتی مجموعه سازی طوس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، در این جلسه و دیدار یک روزه که در روز دوشنبه 13 دی ماه 1400 و از مجموعه شهرک صنعتی مجموعه سازی طوس واقع در 35 کیلومتری محور مشهد قوچان به عمل آمد، از مجموعه ادوات و صنایع این شهرک بازدید به عمل آمد.

در ابتدای جلسه ای که فی ما بین اعضای محترم هیات علمی و ریاست محترم هیات مدیره و مدیرعامل این شهرک برگزار شد، آقای مهندس بهرام علیدوستی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت های این مجموعه در ابتدا به معرفی شهرک پرداخت و گفت: شرکت مجموعه سازی طوس با بیش از 800 نفر نیرو و 8 مجموعه ی سالن تولیدی یکی از بزرگترین قطب های تولید قطعات خودرو در سطح کشور محسوب می شود که تاکنون خدمات ارزنده ای در بحث تولیدات ملی و اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

مهندس علیدوستی در ادامه با اشاره به مشکلات عدیده ای که بخش تولید در داخل کشور با آن روبرو می باشد، خاطرنشان کرد: اگر علاقه سرمایه گذاران این گروه بر تداوم خدمت به کشور عزیزمان ایران نبود، مدتها قبل این شرکت هم به سرنوشت خیلی از مجموعه های تولیدی که روزگاری صاحب نام و عنوان بودند و اکنون هیچ اثری از آن ها باقی نمانده است، دچار می شد.

وی در ادامه تصریح کرد: اما نگاه ما و سهامداران اصلی این کارخانه بر برداشت سود و ثروت اندوزی نیست و ادامه فعالیت این شرکت علیرغم همه مشکلات در دستور کار قرار دارد.

در ادامه این جلسه دکتر آرمان نجاتی مدیر محترم کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه صنعتی قوچان با اشاره به توانمندی های پژوهشی اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: خداوند را شاکریم هم اکنون و با گذشت 15 سال از تاسیس این دانشگاه، در زمینه طرح های پژوهشی اساتید در جایگاه بسیار خوبی در سطح ملی و حتی بین المللی قرار داریم و اساتید نخبه، جوان و با دانش ما توانسته اند در طرح ها و پروژه های پژوهشی بسیار خوب و قابل ملاحظه ای با سازمان ها و صنایع بزرگ کشور همکاری نمایند.

دکتر نجاتی افزود: آماده هستیم تا در صورت نیاز به استفاده از تخصص همکاران ما، با شرکت محترم مجموعه سازی طوس و در جهت رفع معضلات و مشکلات موجود مشاوره و همکاری نماییم.

در ادامه این جلسه دکتر سید مسعود کندومال مشاور محترم مرکز رشد دانشگاه و هماهنگ کننده این جلسه نیز دقایقی به معرفی فعالیت های این مجموعه هلدینگ و همچنین موفقیت ها و توانمندی های دانشگاه صنعتی قوچان در زمینه های علمی و پژوهشی پرداخت.

 در ادامه این جلسه، از سالن ها و خطوط تولید واحد های صنعتی داخل مجموعه بازدید به عمل آمد.

در این بازدید یک روزه اعضای محترم هیات علمی، آقایان دکتر پور، دکتر سلیمی پور و دکتر قهرمانی مقدم از گروه مهندسی مکانیک، دکتر فرزانه از گروه مهندسی انرژی، دکتر کندومال(عضو مدعو) از گروه مهندسی شیمی، دکتر بوستان از گروه مهندسی برق و دکتر نجاتی از گروه صنایع و مهندس شاکری کارشناس ارتباط با صنعت دانشگاه بودند.

در پایان این جلسه مقرر شد برای ادامه همکاری و عقد قرارداد جلساتی به صورت تخصصی تر با حضور اساتید مرتبط برگزار گردد و همچنین پیرامون چند موضوع پژوهشی نیز قرار همکاری گذاشته شد.

لازم به ذکر است که یکی از مجموعه های مربوطه شرکت سناباد خودرو بود که در سالهای نه چندان دور 3 مدل محصولات شرکت CHERY  را تولید و روانه بازار می کرد، اما به دلیل عدم حمایت توسط مسئولین وقت و سیاست زدگی، خط تولید آن متوقف و به کرمان واگذار گردید و اکنون یک خط تولید کامل اما بدون هیچ گونه خروجی با سالن مونتاژی عظیم رها شده و بلا استفاده می باشد.

کلید واژه ها: بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قوچان اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قوچان شهرستان قوچان