پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی قوچان

۱۵ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۲ کد : ۹۷ اخبار آموزشی
تعداد بازدید:۳۳۵۹

همه ساله این دانشگاه از میان متقاضیان واجد شرایط بر اساس آیین نامه آموزش عالی و سهمیه مشخص شده مبادرت به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد می‎کند. متقاضیان  از مورخ 99/03/01 تا مورخ   31 / 03 / 1399 اقدام به ثبت نام می‎کنند. این دانشگاه پس از بررسی، پرونده متقاضیان برای تایید علمی به گروه‎های آموزشی مرتبط ارجاع می‎دهد و برترین‏‎ها را به سازمان سنجش برای ثبت نام نهایی معرفی می‎کند. جهت ثبتنام به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد درخشان)  سال تحصیلی 1400-1399
1- ورودی های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1395 ‎و ورودی های کارشناسی نیمسال دوم  1394
2-  حداکثر طی 8 نیمسال (ترم تابستانی محاسبه نمی شود)  فارغ التحصیل شوند.
3-  پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد.
4-  تا پایان نیمسال ششم، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد  و جز پانزده  درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد.
5-  چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‎باشد.
6-  تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.
7-  استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است.

تبصره1 دانشگاه می تواند متقاضیانی که در 6 نیمسال فارغ التحصیل شوند را به شرط آنکه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر  باشند، خارج از ظرفیت پذیرش نماید. ضروری است این دسته از متقاضیان ‎ که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند؛ گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال چهارم و یا پنجم را ارسال نمایند. بدیهی است قبولی این گروه از متقاضیان پس از ارائه گواهی رتبه تا پایان ترم ششم به دفتر استعدادهای درخشان که مطابق با مصوبه جدید باید در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و غیر هم و (ورودی سال قبل ) جز 15 درصد برتر باشند، قطعی  میگردد.   ورودی

تبصره2 در خصوص متقاضیان نیمسال دوم 1395 که در نیمسال جاری ترم ششم خود را می گذرانند، ‎ ضروری است گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال پنجم را ارسال نمایند. بدیهی است قبولی این گروه از متقاضیان پس از ارائه گواهی رتبه تا پایان ترم ششم به دفتر استعدادهای درخشان که در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و هم ورودی جز 15 درصد برتر باشند، قطعی می گردد ‎

 دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان و سایر دانشگاه های دولتی سراسر کشور حایز هریک از شرایط فوق می توانند مدارک مشروحه زیر را از مورخ 01/03/99 تا مورخ   31 / 03 / 1399 در سایت دانشگاه ثبت نام و بارگذاری شود.

مدارک لازم برای بارگذاری پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد
• یک قطعه عکس
• تصویر کارت ملی
• تصویرریز نمرات تا پایان  نیمسال 6
• فرم شماره یک
• فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال ششم) تایید شده توسط آموزش دانشگاه محل تحصیل (در صورت عدم دسترسی استعلام توسط دانشگاه صنعتی قوچان خواهد پذیرفت)

تذکرات مهم

  • مدارک حداکثر تا تاریخ 31 / 03 / 1399 بارگزاری شده باشد . به درخواست هایی که پس از تاریخ مزبور دریافت گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد .

• در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال نماید و یا مدارک ارسال شده خوانا نباشد. درخواست وی بررسی نخواهد شد.
• دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم، نسبت به  تکمیل دقیق فرم اقدام نماید. در صورت عدم رعایت موارد فوق مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراض ندارد.
• ارائه درخواست و دارا بودن شرایط، به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی‎باشد. •
 پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد سال 1400-1399

گرایش

رشته

ردیف

طراحی فرایند

مهندسی شیمی

1

فرایند های جدا سازی

مهندسی شیمی

2

طراحی کاربردی

مهندسی مکانیک

3

سازه

مهندسی عمران

4

کنترل

مهندسی برق

5

مخابرات سیستم  

مهندسی برق

6

-------

ریاضی کاربردی

7

 

ثبت نام متقاضیان