انتشار مقاله جناب آقای دکتر حسن کریمی مله در نشریه ساینس (science)

۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۱ کد : ۴۶۲ اخبار دانشگاه اخبار پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۳۰۹
انتشار مقاله جناب آقای دکتر حسن کریمی مله در نشریه ساینس (science)

بی شک تا کنون نام دو مجله نیچر و ساینس به گوشتان خورده است. نشریاتی که چاپ مقاله در آن ها بسیار حائز اهمیت است و گاهی در صفحه اول پایگاه اینترنتی دانشگاه های معتبر دنیا با تیتر بزرگ اعلام می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، بسیاری از دانشگاه ها در ایران و دیگر کشورهای دنیا حمایت مالی و تسهیلات قابل توجهی برای چاپ مقاله در این نشریات در نظر می گیرند.

به عنوان مثال در کشور چین پاداش چاپ مقاله در مجلات «نیچر» و «ساینس» به ۲۰ برابر حقوق سالانه یک استاد دانشگاه می رسد. 


نشریه ساینس، نشر انجمن پیشرفت علم آمریکا (AAAS) و یکی از برترین مجلات دانشگاهی جهان است.

گرچه تمرکز اصلی مجله بر انتشار تحقیقات و مقالات مروری علمی محض است، اما خبرهای علمی و به طور کلی هر آنچه مورد توجه دانشمندان باشد را نیز شامل می شود. بر خلاف اکثر مجلات علمی که بر شاخه خاصی تمرکز می کنند، ساینس و رقیب آن نیچر تمامی رشته های علمی را پوشش می دهند. این مجله به انگلیسی نوشته می شود و ضریب تأثیر (Impact factor) آن در سال 2021 میلادی حدود 47.728 است.


جناب آقای دکتر حسن کریمی مله استاد گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی قوچان موفق شدند با همکاری دانشگاه هایی از چین مقاله خود را در این مجله به چاپ برسانند.

بی شک چاپ مقاله در مجله ساینس افتخار بزرگی برای هر پژوهشگری بوده و بسیاری از محققین بزرگ دنیا در طول دوران تحقیقات خود موفق به این امر نمی شوند.

این موفقیت بزرگ و مثال زدنی را به ایشان و دانشگاه صنعتی قوچان تبریک عرض مینماییم.
 

کلید واژه ها: دکتر کریمی مله مجله ساینس (science) مجله ساینس science دانشگاه صنعتی قوچان چاپ مقاله در science چاپ مقاله در مجله چاپ مقاله در مجلسه science چاپ مقاله در مجله چاپ مقاله در مجلسه ساینس