دکتر علی آیتی معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد؛

اخذ ۳ رشته جدید دانشگاهی در دانشگاه صنعتی قوچان

دانشگاه صنعتی قوچان در رسانه
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۳ کد : ۴۸۵ اخبار دانشگاه اخبار آموزشی
تعداد بازدید:۱۴۷
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان و به نقل از ایسنا، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان از اخذ مجوز سه رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد. علی آیتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این رشته گرایش‌ها از رشته‌های محبوب و پرطرفدار هستند، عنوان کرد: رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی و رشته ریاضی کاربردی در دو گرایش آنالیز عددی و بهینه سازی رشته‌های جدید اضافه شده به این واحد دانشگاهی هستند که برای رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی تعداد ۱۵ نفر در دو نوبت و برای رشته ریاضی کاربردی گرایش‌های آنالیز عددی و بهینه‌سازی هر یک ۸ نفر پذیرش دانشجو خواهیم داشت که با اختصاص کد انتخاب رشته در دفترچه سازمان سنجش داوطلبان می‌توانند از مهر ماه سال جاری در این رشته‌ها به تحصیل بپردازند.  
اخذ ۳ رشته جدید دانشگاهی در دانشگاه صنعتی قوچان

دانشگاه صنعتی قوچان در رسانه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان و به نقل از ایسنا، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان از اخذ مجوز سه رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

علی آیتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این رشته گرایش‌ها از رشته‌های محبوب و پرطرفدار هستند، عنوان کرد: رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی و رشته ریاضی کاربردی در دو گرایش آنالیز عددی و بهینه سازی رشته‌های جدید اضافه شده به این واحد دانشگاهی هستند که برای رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی تعداد ۱۵ نفر در دو نوبت و برای رشته ریاضی کاربردی گرایش‌های آنالیز عددی و بهینه‌سازی هر یک ۸ نفر پذیرش دانشجو خواهیم داشت که با اختصاص کد انتخاب رشته در دفترچه سازمان سنجش داوطلبان می‌توانند از مهر ماه سال جاری در این رشته‌ها به تحصیل بپردازند.  
 
وی هدف از اخذ مجوز این رشته‌های جدید را سیاست‌های توسعه رشته‌ها در ‏دانشگاه صنعتی قوچان دانست و اظهار کرد: این واحد دانشگاهی تعداد ۹ رشته گرایش و ۱۶ کد رشته برای مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته گرایش برای مقطع کارشناسی دارد.
 
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان اظهار کرد: رشته مهندسی مکانیک با دو گرایش طراحی کاربردی و تبدیل انرژی، رشته مهندسی عمران گرایش سازه، رشته مهندسی شیمی در دو گرایش فرآیندهای جداسازی و طراحی فرآیند، رشته مهندسی برق با دو گرایش مخابرات سیستم و کنترل و رشته ریاضی کاربردی در دو گرایش آنالیز عددی و بهینه‌سازی رشته‌های فعال در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه هستند.

وی ادامه داد: مهندسی برق الکترونیک، مهندسی برق کنترل، مهندسی برق مخابرات، مهندسی برق قدرت، مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی رباتیک، مهندسی انرژی‌های تجدید ناپذیر، ریاضیات و کاربردها رشته‌های فعال دانشگاه صنعتی قوچان برای مقطع کارشناسی است.
 
آیتی با بیان این نکته که در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ دانشجو در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: پیگیری های لازم برای اخذ مجوز پذیرش دانشجو تا مقطع دکتری در حال انجام است.

کلید واژه ها: 3 رشته جدید در دانشگاه صنعتی قوچان دانشگاه صنعتی قوچان مقطع کارشناسی ارشد