مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، مراسم استقبال از دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی قوچان در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه و به صورت مجازی برگزار گردید. این مراسم با حضور جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان، جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید حسن سیدی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای محترم هیات رئیسه، مدیران و اساتید عضو هیات علمی این دانشگاه و به صورت وبینار برگزار گردید.
مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، مراسم استقبال از دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی قوچان در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه و به صورت مجازی برگزار گردید.
این مراسم با حضور جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان، جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید حسن سیدی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای محترم هیات رئیسه، مدیران و اساتید عضو هیات علمی این دانشگاه و به صورت وبینار برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای دکتر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان گفت: ابتدا عرض سلام و تبریک دارم خدمت دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی قوچان و بسیار خوشحال هستیم که چهار سال در کنار شما خواهیم بود و از سویی نیز بسیار ناراحت کننده است که نمی توانیم به صورت حضوری در خدمت شما باشیم و همه ما دلتنگ روزهایی هستیم که در دانشگاه شور و حال جوانی محیا بود و باید قدر این شور و حال جوانی را بدانیم.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی قوچان به عنوان دانشگاهی می باشد 16 سال قدمت دارد و در زمینه های مختلف پیشرو و خوب می باشد و در کنار دانشگاه فردوسی مشهد ماموریتی دارد که به عنوان دانشگاه صنعتی استان فعالیت نماید و در بسیاری از استان ها دانشگاهی صنعتی در کنار دانشگاه مادر آن استان داریم که در استان خراسان رضوی نیز این نقش را دانشگاه صنعتی قوچان ایفا می کند.

دکتر بهشتی ادامه داد: در این چند سال امکانات زیادی را فراهم کرده ایم و بعد از حضور در دانشگاه مشاهده خواهید کرد که امکانات خوبی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: نزدیک به 80 عضو هیات علمی در حال فعالیت می باشند که جزء بهترین ها می باشند و افتخارات بسیار زیادی را در سطوح ملی و بین المللی به دست آورده اند و کارمندانی که تمام ذکر و فکرشان موفقیت شما می باشد و تمام این امکانات در خدمت شما خواهد بود و حیف است که لحظه ای را در طول چهار سال آینده هدر دهید.

دکتر علی اصغر بهشتی در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین اشتباهی که در بین دانشجویانی که به دانشگاه ورود پیدا میکنند، این است که جلوتر از زمانی که حضور دارند حرکت  می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت های حاشیه ای خیلی خوب است ولی نباید به فعالیت اصلی شما که دانشجویی می باشد آسیب بزند و این نکته را نیز باید بگوییم که عجله ای برای آینده نداشته باشید چرا که این زمان بهترین زمان های عمر شماست.

جناب آقای دکتر بهشتی در ادامه گفت: نکته بعدی این است که در کنار درس فعالیت های دیگری داشته باشید، به عنوان مثال اگر اهل ورزش و یا فعالیت های فرهنگی هستید می توانید کنار درس این فعالیت ها را داشته باشید و اینکه در انجمن های علمی حتما حضور داشته باشید و این امکانات در دانشگاه برای شما فراهم است.

جناب آقای دکتر بهشتی ادامه داد: شما به عنوان دانشجو باید در محیط های خوابگاهی زندگی کردن را یاد بگیرید و اینکه چطور می شود تعامل کرد و این ها بخشی از زندگی شما در طول این چهارسال خواهد بود و آینده شما را تشکیل خواهد داد و ما نیز در کنار شما تلاشمان را خواهیم کرد تا بتوانید به بهترین حالت ممکن این چهارسال را سپری کنید.

وی ادامه داد: اعضای محترم هیات علمی و کارکنان دانشگاه جزء دلسوزترین افراد جامعه هستند و قطعا می توانند به عنوان یک پدر، برادر و خواهر در کنار شما باشند و از تجربیات این عزیزان استفاده نمایید.

ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان در ادامه گفت: این دانشگاه تمام معیارهایی را دارد که یک دانشگاه بزرگ ملی دارد و به این موضوع فکر نکنید که شما در دانشگاهی پذیرفته شده اید که نمی توانید با دانشگاه های بزرگ کشور رقابت کنید.

ما در اینجا دانشجویانی داشته ایم که توانسته اند رتبه های برتر علمی را کسب کنند و گروه هایی داشته ایم که در رقابت های ملی رتبه 1 و 2 را داشته اند و شما می توانید مثل این عزیزان موفق باشید.

وی در انتها افزود: در اینجا معاونت ها و حوزه نهاد در حوزه های مختلف می توانند به شما کمک کنند و یاریگر شما می باشند و از این امکانات استفاده نماید و ضمن آرزوی سلامتی برای شما عزیزان، امیدوارم بتوانیم به زودی حضوری نیز در خدمت شما باشیم.

در ادامه این مراسم جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید حسن سیدی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی قوچان گفت: عرض سلام و ادب احترام دارم خدمت همه حاضرین در جلسه و دانشجویان عزیزی که به دانشگاه صنعتی قوچان راه یافته اند.

وی ادامه داد: امروز شما از مدارس و زمان دانش آموزی یک گام بلند برداشته اید و به عنوان دانشجو وارد دانشگاه شده اید و قدر این لحظات را بدانید چرا که جایگاه علم جایگاه ویژه ای است.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که می فرمایند: العِلمُ سُلطان، ( علم سلطنت می آورد)، افزود: امروزه در دنیا نیز می بینیم هر کشوری که علم قوی دارد در نتیجه قدرت دارد و اگر کشور ما امروز جایگاه ویژه ای دارد به خاطر علمی که از گذشته تا به امروز شکل گرفته است و قطعا این موارد مهم را مرهون و مدیون عزیزانی هستیم که به جبهه های جنگ رفتند و با خون خود از این خاک دفاع کردند.

وی ادامه داد: امروز دوره جنگ علم است و امیدواریم قدر این جایگاه را بدانید و اینکه وظیفه شما علم آموزی است و توجه داشته باشید که قدرت علمی زمانی قوی تر و مفید می باشد که آموزه های دینی و معویت داشته باشیم.

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین سیدی ادامه داد: وقتی به آموزه های قرآنی دقت می کنیم، می بینیم که هر جا کلمه علم آمده است بحث یزکیهم  و تزکیه نفس و تعلیم و تربیت نیز آمده است و باید توجه داشته باشیم که انسان اگر می خواهد پرواز کند باید علم و معنویت را به عنوان دو بال داشته باشد.

ما نیز در مجموعه دفتر نها نمایندگی مقام معظم رهبری با هدف و نظارت بر کلیه امور دانشگاه و هدایت و حمایت کلیه جریانات دانشگاه در خدمت شما هستیم و تلاش میکنیم دست در دست هم دهیم تا محیطی آرام را آماده کنیم و شما نیز وظیفه اصلی خودتان که علم آموزی است داشته باشید.

مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه نیز گفت: از شما دانشجویان عزیز نیز می خواهیم که همراه ما باشید و مطمئن باشید با ذهن تراوش گر خود می توانید نکته هایی را به ما بگویید که بسیار کمک می کند.

حجت الاسلام والمسلمین در انتها گفت: امیدواریم که خداوند متعال همه ما و شما را در زندگی موفق بدارد و نکته مهم دیگر اینکه قدر نظام خانواده را بدانید و اطمینان داشته باشید که توصیه های پدر و مادر بسیار می تواند کمک حال شما باشد و قدر والدین و این توصیه ها را بدانید.

 در ادامه این مراسم جناب آقای دکتر محمد پور به عنوان رئیس گروه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی قوچان و جناب آقای دکتر سلیمی پور مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی قوچان مطالبی را با دانشجویان در میان گذاشتند.

در پایان مراسم نیز هدایایی که برای دانشجویان نوورود در نظر گرفته شده بود به تعدادی از دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه که به نمایندگی حضور داستند اهدا شد.